Rozhovor: Osobní zkušenost s bělením zubů laserem

Přinášíme vám unikátní rozhovor s mladým mužem, který podstoupil bělení zubů u stomatologa. Podělí se s námi o své zkušenosti a pocity a detailně nám popíše celou proceduru. Pokud se rozhodujete, zda ordinační bělení zubů podstoupit, pak si rozhodně nenechte tento článek ujít.

Proč jste se rozhodl bělení zubů u stomatologa podstoupit?

Nemůžu říct, že bych byl úplně nespokojený se svými zuby. Ale přesto, zvlášť když jsem se podíval na svoje fotky viděl jsem, že moje zuby nejsou zrovna bílé. Vepředu jsem měl zuby ještě docela hezky bílé, ale na stranách byly úplně zažloutlé. To se mi nelíbilo a rozhodl jsem se to změnit.

Zkoušel jste někdy předtím nějaké domácí tipy na bělení zubů nebo nějaké produkty na bělení zubů doma?

Osobní zkušenost bělení zubů

Osobní zkušenost bělení zubů

Z domácích tipů na bělení zubů jsem zkusil jen bělení zubů jedlou sodou, ale často jsem na to po čištění zubů zapomínal. Nezvykl jsem si používat sodu pravidelně a chtěl jsem rychlejší výsledek. Přišlo mi, že výsledek nebyl tak výrazný, jak bych si přál. Co se týká produktů na bělení zubů tak jsem si kupoval jen běžné bělící pasty, jejichž účinek mi rovněž nepřišel příliš viditelný.

Měl jste někdy problémy se zuby a jak často jste navštěvoval stomatologa?

Když jsem byl malý, tak jsem měl, asi jako každý nějaké kazy, ale naštěstí nic závažnějšího. Tehdy jsem chodil k zubaři pravidelně. Nyní již k zubaři nechodím, pouze, když mám nějaký problém.

Podle čeho jste vybíral, kde podstoupíte bělení zubů a metodu bělení zubů?

Chtěl jsem profesionální ordinaci a narazil jsem na specializované centrum bělení zubů, kde používají výhradně metodu :bělení zubů laserem:. Tato metoda mi přišla podle toho, co jsem četl nejlepší a nejúčinnější.

Bělení zubů laserem je:

  • bezpečné
  • rychlé
  • nejúčinnější
  • výsledek nejdéle vydrží
  • dobrý poměr kvality a ceny

Které to bylo za pracoviště a na kolik Vás bělení vyšlo?

Vybral jsem si Smille – teeth whitening Spa v Praze a bělení zubů mně stálo 5900,-Kč v jejich speciální cenové nabídce.

Popište nám proceduru bělení zubů.

Bělení zubů laserem

Bělení zubů laserem

Nejprve jsem si smluvil první schůzku. Ta byla určena pouze k tomu, aby lékař zjistil, zda má člověk zdravé zuby, zda nemá kazy atd. Poté mi změřili bělost zubů na škále a ukázali mi, jakého výsledku po bělení pravděpodobně dosáhnu. Poté jsem si domluvil druhou schůzce, kde už mělo proběhnout samotné bělení.

Bělení zubů při druhé schůzce předcházelo odstranění zubního kamene a čištění zubů. Poté mi dali do úst speciální plastový nástavec, aby zamezili dotek jazyka se zuby a kolem úst mi dali ochrannou látku, která chrání kůži na obličeji.

Pak mi natřeli těsně nad zuby speciální gel, který se rychle změnil na gumu, sloužící k ochraně dásní. Na rty mi dali hydratační gel, aby nevysychaly. Poté již aplikovali vysoce koncentrovaný bělící gel na zuby. Nasadili mi také oranžové brýle a poté již začali svítit lampou na moje zuby. První fáze trvala asi 13 minut. Musíte sedět naprosto nehybně.

Po této době mi lékařka zkontrolovala zuby a nechala mně pár minut odpočinout. Poté následovala druhá fáze, asi 15 minut a následovala opět kontrola. Lékařka se mně ptala, zda pociťuji bolest a když jsem odpověděl, že ne, tak se rozhodla pro třetí fázi bělení. Po asi 8 minutách mně již zuby začaly bolet, a tak mi aplikovala znecitlivující gel. Po dalších několika minutách mně zuby zabolely znovu a to už se rozhodla bělení ukončit. Myslím, že většinou je obvyklé bělit jen ve dvou fázích, celkem asi 30 minut.

Jak jste se cítil po samotném bělení zubů?

Měl jsem hodně zcitlivělé zuby. Objevovala se ostrá bolest. Stejná, jako když máte velmi citlivé zuby a kousnete do zmrzliny. Tato bolest se objevovala náhle, aniž bych cokoliv jedl nebo pil zpočátku v intervalu asi 5 až 10 minut. Bylo to dost nepříjemné. Asi po 3 hodinách pomalu začala ustupovat a intervaly se prodlužovaly, až bolest vymizela zcela.

Jaké zásady jste musel dodržovat po bělení zubů?

Poradili mi, abych se vyhnul tmavým potravinám a nápojům, jako Cola, červené víno, káva atd., které zanechávají na zubech skvrny.

Jste spokojen s výsledkem bělení zubů?

Jsem velmi spokojen. Výsledek dokonce předčil i má očekávání.

Podstoupil byste bělení zubů znovu?

Ano, i když věřím, že když se budu o zuby pořádně starat, tak to bude až za hodně dlouho. A také nemyslím, že se barva zubů vrátí do původního stavu před bělením. Nicméně za pár let, když bude potřeba, klidně podstoupím bělení zubů znovu.

2 komentáře

  1. Jarda