Jakou péči poskytují centra bělení zubů?

U nás v České republice, stejně jako ve světě se objevují nové kliniky nabízející komplexní péči o krásu vašeho chrupu. Péče o zuby se tak dostává na stejnou úroveň důležitosti jako péče o nehty či péče o pleť. Vedle rozšířených relaxačních lázní, masážních salónů, kosmetických salónů či studií pro modeláž gelových nehtů nalezneme také specializované kliniky, či lázně (Spa), které se zaměřují výhradně na profesionální bělení zubů a dentální hygienu

Péče o krásný chrup

Centrum bělení zubů

Centrum bělení zubů

Péče poskytovaná odborníky v těchto centrech se týká:

  • bělení zubů
  • odstranění zubního kamene
  • nasazování implantátů
  • poradenství
  • dalších procedur, které vám pomohou k dokonalému úsměvu

Metody používané v těchto centrech jsou podobné těm, které používají “tradiční” zubní lékaři. Nejběžnější je použití bělícího gelu karbamid peroxidu v pryžovém aplikátoru a následné aktivaci gelu pomocí různých typů lamp.
Výsledky jsou okamžité a zaručené, stejně jako při bělení zubů u stomatologa, ale vše se odehrává v příjemnějším prostředí.

V České republice mezi tato centra patří Smille, Evropské centrum stomatologie Praha, Prague city dental, Sorriso Brno a další.

Srovnání s tradiční ordinací

Více pohodlí je jedním z argumentů vedoucích k návštěvě těchto center. Za často nemalý peníz zde dostanete velmi příjemnou péči v stresu-prostém prostředí, které je na hony vzdálené od návštěvy zubní ordinace, ze které většině z nás naskakuje husí kůže.

Kromě péče o zuby, mohou některé centra nabízet i další služby spojené s krásou a zdravím jako různé relaxační procedury, kosmetické zákroky atd.

Centra poskytují komplexní péči

Centra poskytují komplexní péči

Centra poskytují komplexní péči

Prvním krokem každé návštěvy je konzultace stavu chrupu a také poradenství, jak se o chrup starat. Odborník často vyšetří také stav vašich dásní a poradí vám, jak předejít paradontóze. Počáteční vyšetření může zahrnovat i rentgen chrupu.

Po úvodní konzultaci se teprve rozhodnete za pomoci odborníka, zda budete chtít a moci podstoupit bělení zubů laserem či jinou metodou, kterou v centru používají.

Poté absolvujete čištění zubů od zubního kamene a jiných nežádoucích částic a pak již následuje samotné bělení zubů.

Cena bělení zubů

Stinnou stránkou tohoto druhu nadstandardní péče může být její cena. Některá centra si účtují zvlášť za konzultace, zvlášť za čištění zubů a zvlášť za bělení. Jiná nabízejí “vše v jednom”.

Ceny se pohybují od 5000 do 12 000,- přičemž záleží především na metodě bělení a druhu používané lampy. Ceny “vše v jednom” se přitom zdají být příznivější. Překvapivě zde neplatí pravidlo, že tato centra mají vyšší ceny než tradiční stomatologové.

Jaké jsou levnější alternativy?

Pokud v současnosti nechcete investovat tyto peníze do procedur, existují i dosti levné domácí tipy na bělení zubů jako je bělení zubů jedlou sodou anebo si můžete zakoupit některé produkty na bělení zubů.

Pokud se pro návštěvu takového centra rozhodujete, přečtěte si náš rozhovor o osobní zkušenosti s bělením zubů!